COMPOUND & MASTERBATCH
Xinda Türkiye
 

Videolar :

Xinda Co-Rotate Çift Vidalı Masterbatch Hattı

Laboratuvar Tipi Co-Rotate Çift Vidalı Extruder Hattı

Corotate Çift Vidalı Compounder Fotoğraf Albümü

 

Çift Vidalı Ekstruderlerin
Başlıca Kullanım Alanları;

•Masterbatch
•Termoplastikler
•Elastomerler
•Termosetler
•Alev almaz bileşikler
• PVC bileşikleri
•Toz boya ve toner
• Tel & kablo bileşikleri
• Gıda Uygulamaları
• Özel üretimler, vb...

XINDA Çift Vidalı Ekstrüder Sistemleri
...

Yüksek Tork / Yüksek Hız

Açılabilir Kovan / Modüler Sistem

XINDA, Co-Kneader teknolojisinin yanısıra, çift vidalı ekstrüder sistemleri konusunda kendisini kanıtlamış bir firmadır. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda anahtar teslim compound ve masterbatch hatları üretmekteyiz. Dünya çapında farklı uygulamalar üzerine çalışan yüzlerce hattımız bulunmaktadır.

2016 yılı itibariyle standart tork gücüne sahip max. 500rpm normal şanzımanlı sistemlerimizin üretiminden vazgeçerek, 600 ve 800 rpm yüksek torklu modellerimizi standart hale getirdik. Yeni sistemlerimizin vida, kovan, vb. anahtar parçalarında özel tasarım yüksek dayanımlı materyaller kullanılmaktadır. Ayrıca, bu sistemlerimizde müşterilerimizin talebine göre kaliteden ödün vermeden rekabetçi fiyatlarımızı koruyabilmek amacıyla firmamız tarafından testleri yapılmış olan yüksek kaliteli Çin malı şanzımanlar kullanılabildiği gibi Almanya’dan ithal orjinal Henschel şanzımanlar da kullanılabilmektedir. Sektörün önde gelen üreticilerinden birisi olan Henschel, 1972’den beri çift vidalı ekstruderler için şanzıman üretmektedir. Yine müşterilerimizin talebi doğrultusunda konusunda deneyimli kaplin üreticilerinden Mayr (Almanya) veya Bibygard (İngiltere) marka emniyet kaplini kullanabilmekteyiz.

Xinda_Twin_Screw_Extruder_01

PSHJ Çift Vidalı Ekstruderlerin Klasik Uygulama Alanları:

  1. Katkı maddelerinin ve pigmentlerin karıştırılması
  2. Ürün güçlendirme
  3. Dolgu / katkı malzemelerinin hazırlanmasında
  4. PVC, XLPE, v.b. ısı ve sürtünmeye hassas maddelerin işlenmesinde
  5. Uçucu komponentlerin gazlarının alınmasında

Modüler Tasarım
XINDA çift vidalı ekstrüder serisi, modüler bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bu özelliğinden dolayı üretmek istediğiniz farklı ürünleri küçük konfigürasyon değişiklikleri ile üretebilirsiniz. Yeni uygulalamalar ve farklı ürünleriçin yapmanız gereken tek şey bir kaç vida ve kovan parçasını değiştirmektir.

moduler_vida_01             moduler_vida_02

Yatay Açılabilir Kovan Tasarımı
Kovan bir kaç dakika içerisinde yatay olarak açılabilir ve gerek temizlik, gerekse ürün değişim süreçleri kolayca gerçekleştirilir. Bu sayede diğer ekstruder tiplerinde harcanan zaman ve telef ürün kaybı en aza indirgenmiş olur. (Örneğin renk değşimlerinde renkten, renge geçişlerdeki zaman ve üretim kaybı bunun yanısıra telef miktarı en aza iner).

Xinda_ClamShellBarrel

Kovan Bölümleri Ayrı Ayrı Kontrol Edilir
Kovan, modüler tasarımı sayesinde bölümlere ayrılmıştır. Bu sayede her bir kovan bölümü için farklı sıcaklık dereceleri ayarlanabilir ve her bir kovan bölümünün sıcaklığına ayrı ayrı müdahale edilebilir. Isıtma rezistans, soğutma ise su veya yağ ile gerçekleştirilir. Standart versiyonda kovan ve vidalar nitrürlenmiş çelikten imal edilmektedir. Müşteri talebine göre farklı malzemeler kullanılabilir.

SHJ-75

Standart Kovanlar
Birbirinden bağımsız olarak seçilip, sıralanabilen vida ve yoğurma elamanları, uygulama bölümlerinin birbiri ile uyumlu olmasını ve çalışmasını sağlar. Farklı bölümler uygulama gereksinimine göre değişik şekillerde ayarlarlanabilir. (taşıma, ezme, karıştırma, gaz alma, v.b.)

Yedek Parça ve Destek
Geçtiğimiz yıllar içerisinde yedek parça temini ve desteği konusundaki hassasiyetimizi, birçok müşterimize gösterdik. Ayrıca son bir yıldır Türkiye'de açmış olduğumuz yedek parça depomuz sayesinde müşterilerimize özellikle vida, pim, vb. hayati yedek parçalar konusunda çok daha iyi bir hizmet vermekteyiz.

XINDA, çok büyük bir yedek parça stoğuna sahiptir. Dünya genelinde müşterilerimizden herhangi birisinin yedek parçaya ihtiyaç duyması durumunda, ilgili parça gerekli ücretlerin banka hesabımıza yatırılmasını müteakip en geç 24 saat içerisinde, mevcutsa Türkiye Yedek Parça Depomuzdan, mevcut değilse fabrikadan göndermeyi taahhüt eder. Ayrıca, talep edilen parça vida, kovan, pim, gömlek vb. kısmen daha önemli parçalar ise, ilgili parça ücretinin banka hesabımıza yatmasından itibaren 1 saat içerisinde kargoya verilir.

İster eski, ister yeni bir makina sahibi olun, Xinda müşterilerine ömür boyu yedek parça temin garantisi vermektedir.

Bütün aksamlar OEM kalitesinde ve uygunluk garantisi ile imal edilir. Malzemeler için müşteri talebine göre hammadde opsiyonları; krom çelik, nitrürlenmiş çelik, bimetalik v.b. olabilir.

Xinda_ClamShellBarrel