COMPOUND & MASTERBATCH
Xinda Ekstruder
 

 

Videolar :

Co-Kneader Çalışma Prensibi

Co-Kneader HFFR Compound Hattı (Gravimetrik Besleme)

Co-Kneader PVC Compound Hattı (100PVC+160CaCO3)

Co-Kneader PVC Compound Hattı Deneme (Medikal Tip PVC)

Co-Kneader Masterbatch Hattı

Co-Kneader Compound Üretim Hattı (Eksantrik Kesim Sistemi)

Co-Kneader Compound Üretim Hattı (Sualtı Kesim Sistemi)

Co-Kneader Compound Üretim Hattı (Kafa Kesme)

 

compounder
Çin'in İlk Eksenel Açılır Kovanlı, Resiprokan Ekstruder Sistemi

Co-Kneader Cascade

Co-Kneader Temel Uygulamaları;
Co-Kneader ile aşağıda belirtilen özellikle ısı hassasiyeti yüksek uygulamalarda diğer ekstruder sistemlerine göre çok daha iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Tel ve kablo compound üretimi,
Masterbatch / Konsantre boya üretimi,
Termoplastik compound üretimi,
Elastomer compound üretimi,
Termoset compound üretimi,
Yanmaz compound üretimi,
Yüksek dolgulu katkı üretimi,
Soft ve Rijit PVC karışımlar,
Toz Boya ve toner üretimi

XINDA, Co-Kneader olarak isimlendirdiği "kneader-çift şaft hareketli" ekstrüzyon teknolojisini dünya çapında üretebilen birkaç firmadan bir tanesidir. Co-Kneader teknolojisi geleneksel tek veya çift helezonlu ekstruderlerden tamamen farklıdır. Diğer ekstrüder sistemlerinde olmayan, kendine has mekanizması sayesinde diğerlerinden kolayca ayırt edilir. Co-Kneader sistemlerimiz özellikle sürtünmeye ve ısıya hassas kompaund ve masterbatch üretimi için dizayn edilmiştir. Çin Halk Cumhuriyeti hükümetince, Co-Kneader "Yüksek Teknoloji Ürünü" sertifikası ile tescillendirilmiştir. XINDA, günümüze kadar dünyanın birçok yerinde yüzlerce Co-Kneader montajını başarı ile gerçekleştirmiştir.

Co-Kneader

Çalışma Prensibi;
Co-Kneader, kendi ekseni etrafında dönerken aynı zamanda ileri geri harekete sahip çok özel bir ekstruder sistemidir. Vida yaprakları kendi ekseni etrafında üç (SJW) veya dört (SKW) eşit parçaya bölünmüş şekildedir. Bununla birlikte kovan iç duvarında vida yaprakları arasındaki boşluklara karşılık gelen noktalarda sabitlenmiş pimler mevcuttur. Vida yaprakları, bu yoğurucu pimlerle koordineli bir şekilde hareket etmektedir. Hareketli kaçış noktaları ve sabit pimler arasındaki etkileşim düşük basınç altında en iyi dispersiyonun yakalanmasına yardımcı olur. Ayrıca daha düşük sıcaklıklarda, daha düşük L/D oranıyla, daha homojen bir dağılım ortaya çıkarır.

Co-Kneader

Aynı zamanda, klasik çift vidalı sistemlere göre daha etkin bir ısıtma ve soğutma sistemine sahiptir. Elektrikli rezistanslar ile ısıtılan kovan, içerisindeki kanallarda gezen su veya yağ ile soğutulurken, sistemin şaftı kendi içerisinde bulunan kanallarda gezen yağ veya su kullanılarak ısıtma veya soğutması sağlanır. Hem kovan hem de şaft içerisinden soğutulan sistem çift vidalı ekstruder sistemlerine oranla sıcaklığı daha stabil tutar.

Co-Kneader

Tamamen modüler olarak tasarlanmış, karşılıklı olarak açılabilen, iki parçadan oluşan kovan sistemi sayesinde temizlik için harcanan zaman ve telef mamül miktarı en aza indirgenmiştir. Ayrıca, parçalı olarak tasarlanmış olan kovan ve vida yapısı, kovan-vida-pim dizilimlerinin üretilecek ürün özelliklerine göre kolayca değiştirilmesine ve yeniden düzenlenmesine olanak tanır.

Co Kneader

Ek olarak, her bir kovan bölümünün sıcaklığı temokupllar vasıtasıyla anlık takip edilirken, içerisinde boşluk bulunan bazı yoğurucu pimlere termokupl yerleştirilerek kovan içi malzeme sıcaklığı da anlık olarak takip edilebilir. Aynı zamanda, yine bu içi boş pimler kullanılarak sıvı malzemeler enjeksiyon yöntemi ile direkt olarak malzemeye eklenebilir.

Co-Kneader                  Co-Kneader

 

Co Kneader

 • Co-Kneader'ın Avantajları:
 • Vida-Pin etkileşimi sayesinde kovan içinde hiç bir ölü nokta bırakmadan, tam yüzey süpürme ve ürün işleme sağlanır,
 • Diğer ekstruder sistemlerine göre çok daha yüksek dispersiyon sağlar, Kontrollü ve tam homojen karışım sağlar,
 • Çift vidalı sistemlere göre malzeme çok daha kısa bir vidayla işlenir ve daha iyi bir dispersiyona sahip olur. Bu sayede daha kısa sürede dışarıya çıkan malzeme sıcaklıkla daha az etkileşime girer ve daha kaliteli olur.
 • Hassas ısı takip kabiliyeti (Hem kovan bölümlerinin hem de iç malzeme sıcaklığının anlık takibi yapılabilir.).
 • Hassas ısı kontrol kabiliyeti (Hem kovan bölümleri hem de şaft kapalı devre su soğutmalıdır). Böylece istenilen çalışma sıcaklıkları daha stabil olmaktadır,
 • Sistem içerisinde basınç olumadığı için hava kabarcığı vb. problemler görülmez,
 • Katkı maddelerinin yüksek oranlarda kullanımını gerektiren formüller kolayca işlenebilir (Örneğin 85% CaCO3 katkılı dolgu MB)
 • Sıvı komponentlerin etkin bir şekilde harmanlanması,
 • Daha düşük sıcaklıklarda kompound hazırlayabilme ve dolayısı ile düşük enerji maliyeti,
 • Kısa vida ölçüsü (düşük L/D) sayesinde daha az yedek parça maliyeti
 • Tamamıyla homojen karışım, kalıntılarından arınmış üretim, polimer matriksinin eşit işlenmesi.
 • Hassaslık derecesi yüksek yardımcı kimyasallara zarar vermeden gerçekleşen, homojen dağılım..
 • Parça değişimine gerek duymadan farklı işlemlere adaptasyon sağlayabilir,
 • Eksenel açılabilen kovan, kolay temizleme, hızlı bakım ve uygulama değişikliklerinde zamandan tasarruf imkanı sunar.
 • Yenilenebilir parçaların (vidalar, gömlek, pim, vb.) her biri birbirinden bağımsız olarak değiştirilebilir. Hepsi modülerdir.

Yedek Parça ve Destek
Geçtiğimiz yıllar içerisinde yedek parça temini ve desteği konusundaki hassasiyetimizi, birçok müşterimize gösterdik. Ayrıca son bir yıldır Türkiye'de açmış olduğumuz yedek parça depomuz sayesinde müşterilerimize özellikle vida, pim, vb. hayati yedek parçalar konusunda çok daha iyi bir hizmet vermekteyiz.

XINDA, çok büyük bir yedek parça stoğuna sahiptir. Dünya genelinde müşterilerimizden herhangi birisinin yedek parçaya ihtiyaç duyması durumunda, ilgili parça gerekli ücretlerin banka hesabımıza yatırılmasını müteakip en geç 24 saat içerisinde, mevcutsa Türkiye Yedek Parça Depomuzdan, mevcut değilse fabrikadan göndermeyi taahhüt eder. Ayrıca, talep edilen parça vida, kovan, pim, gömlek vb. kısmen daha önemli parçalar ise, ilgili parça ücretinin banka hesabımıza yatmasından itibaren 1 saat içerisinde kargoya verilir.

İster eski, ister yeni bir Co-Kneader sahibi olun, Xinda müşterilerine ömür boyu yedek parça temin garantisi vermektedir.

Bütün aksamlar OEM kalitesinde ve uygunluk garantisi ile imal edilir. Malzemeler için müşteri talebine göre hammadde opsiyonları; krom çelik, nitrürlenmiş çelik, bimetalik v.b. olabilir.

co-kneader parts 4
co-kneader parts 8
co-kneader parts 5
co-kneader parts 6
Gömlek
Kısıtlamalı Halka
Yoğurma helezonu
Pim